E-COLL Silikon-N - patruuna 310 ml - eri värejä - hinta per kappale

Käyttöalue
  • E-COLL Silikon-N soveltuu käytettäväksi sekä sisä- että ulkotiloissa.
  • Silikoni soveltuu erinomaisesti saumauksiin ja tiivistyksiin ikkunarakentamisessa, teollisuuslasituksissa, metalli-, puu- ja muovirakenteissa sekä kylmiöiden ja ilmastointitekniikan saumojen tiivistämiseen. Se ei sovellu eristyslasille, "Structural Glazing" -rakenteille eikä itsepuhdistuvalle lasille.
Kuvaus
  • E-COLL Silikon-N on ammattilaatuinen, neutraalisti kovettuva tuote.
  • Silikoni ei aiheuta korroosiota sinkitylle pellille, teräkselle, kuparille, messingille eikä alumiinille. Se on kemiallisesti neutraali (pH-arvo: 7) ja fungisidinen (hometta estävä).
  • Kehyksen, laminoidun turvalasin (VSG) kalvon ja eristyslasin välisessä tiivistämisessä on varmistettava, ettei tiivisteen ja VSG-kalvon tai liitoksen välillä tapahdu suoraa kosketusta.
  • Silikon-N ei ole päällemaalattavissa.
Tekniset tiedot
  • Työstölämpötila +1 °C – +30 °C, lämmönkesto -60 °C – +200 °C, pintakuivuminen n. 5 minuutin kuluttua
  • UV-kestävä
  • Kovettumisnopeus 2 mm/24 h, vastaa standardeja DIN 18 540 osa 2, ISO 11600
Mallit (3)
Narrow your selection
Malli
Väri
Anzeigen als Lista Taulukko
Artikkelinumero Malli Väri Hinnat + ALV
4317784349703 Patruuna, 310 ml valkoinen
€ 11,53
(€ 37,19 / l)
sis. ALV€ 11,53
lisäksi € 24,00 postituskulut
Lisävarusteet
4317784349697 Patruuna, 310 ml läpinäkyvä
€ 11,53
(€ 37,19 / l)
sis. ALV€ 11,53
lisäksi € 24,00 postituskulut
Lisävarusteet
4317784409476 Patruuna, 310 ml harmaa
€ 11,53
(€ 37,19 / l)
sis. ALV€ 11,53
lisäksi € 24,00 postituskulut
Lisävarusteet
Lisävarusteet
Arvioinnit/arvostelut


Yhtään arvostelua ei ole vielä annettu
Hakusanat: silikon-n, silikon-n e-coll, silikon-n valkoinen, silikon-n läpinäkyvä, silikon-n harmaa, silikon-n musta, silikon-n patruuna, silikon-n pussi, silikon-n neutraalisti kovettuva, silikon-n ikkunoiden tiivistys, silikon-n metallin tiivistys, silikon-n muovin tiivistys, silikon-n saumojen tiivistys, din 18 540 osa 2, iso 11600