E-COLL silikonitiivistemassa - patruuna 310 ml - eri värejä - hinta per kappale

Käyttöalue
  • Silikonitiivistemassa soveltuu erinomaisesti saumauksiin ja tiivistyksiin lasi- ja ikkunarakenteissa sekä puisten, metallisten ja muovisten ikkunoiden lasien tiivistämiseen standardin DIN 18545 osan 3 mukaisesti (karmin, laminoitu turvalasin ja eristyslasin välistä tiivistystä varten on varmistettava, ettei tiivisteaineen ja laminoidun turvalasin kalvon tai liitoksen välille pääse suoraa kontaktia).
  • Silikoni soveltuu lisäksi keittiö- ja saniteettitilojen saumauksiin, puun, betonin, kiven ja metallin liimaamiseen sekä ulkotilojen säänkestäviin liikuntasaumoihin.
Kuvaus
  • Etikkapohjainen, yksikomponenttinen silikonipohjainen saumausmassa on kestojoustava.
  • Silikonitiivistemassa tarttuu erittäin hyvin lasiin, emaliin, laattoihin ja ruostumattomaan teräkseen. Sitä ei voi maalata päälle.
Tekniset tiedot
  • Työstölämpötila - +5 °C – +30 °C
  • Lämmönkestävyys - -60 °C – +180 °C
  • Pintakuiva noin - 7 min
  • Kovettumisnopeus - 2 mm / vrk
  • Vastaa standardia DIN 18545 osa 2 ja tiivisteaineryhmän E vaatimuksia
  • UV-kestävä, kestää dieseliä ja lämmitysöljyä
Mallit (3)
Narrow your selection
Malli
Väri
Anzeigen als Lista Taulukko
Artikkelinumero Malli Väri Hinnat + ALV
929043177843 Patruuna, 310 ml valkoinen
€ 9,28
(€ 29,93 / l)
sis. ALV€ 9,28
lisäksi € 24,00 postituskulut
Lisävarusteet
4317784349635 Patruuna, 310 ml läpinäkyvä
€ 9,28
(€ 29,93 / l)
sis. ALV€ 9,28
lisäksi € 24,00 postituskulut
Lisävarusteet
4317784349611 Patruuna, 310 ml harmaa
€ 9,28
(€ 29,93 / l)
sis. ALV€ 9,28
lisäksi € 24,00 postituskulut
Lisävarusteet
Lisävarusteet
Arvioinnit/arvostelut


Yhtään arvostelua ei ole vielä annettu
Hakusanat: silikonitiivistemassa, tiivistemassa e-coll, silikonitiivistemassa e-coll, silikonitiivistemassa läpinäkyvä, silikonitiivistemassa valkoinen, silikonitiivistemassa musta, silikonitiivistemassa harmaa, silikonitiivistemassa ruskea, silikonitiivistemassa pussi, silikonitiivistemassa patruuna, silikonitiivistemassa silikonitiivistemassa saumaukset silikonitiivistemassa tiivistäminen, silikonitiivistemassa lasi, silikonitiivistemassa ikkuna, silikonitiivistemassa metalli-ikkuna, silikonitiivistemassa muovi-ikkuna, silikonitiivistemassa keittiö, silikonitiivistemassa kylpyhuone, silikonitiivistemassa saniteettialue, silikonitiivistemassa liikuntasaumat, silikonitiivistemassa etikkapohjainen, fugendichtmasse, saumausmassa silikoni, saumausmassa e-coll, din 18545 osa 2, saumausmassa uv-kestävä, saumausmassa öljynkestävä