WD-40® monitoimivoiteluaine

Käyttöalue
  • WD-40-monitoimituote yleiskäyttöön
Kuvaus
  • Korkean pintajännityksensä ansiosta WD-40 muodostaa erinomaisen kosteutta hylkivän suojakalvon materiaaleille, mikä estää kosteuden ja ruosteen muodostumisen metalliosiin
  • WD-40 tunkeutuu nopeasti ruosteeseen kapillaari-ilmiön avulla
  • Siksi se on erittäin tehokas irrotusaine: se liuottaa ruosteen ja irrottaa kiinni juuttuneet osat
  • WD-40:n voiteluominaisuudet pitävät osat toimintakunnossa
  • WD-40 tunkeutuu lian, sitkeiden rasva- ja öljyjäämien alle
  • Puhdistettaessa se jättää ohuen viskoosin kalvon, joka suojaa korroosiolta
  • Se mahdollistaa tarrojen ja liimajäämien helpon poiston
  • Poistaa sitkeän lian, syrjäyttää kosteuden sähkökontakteista ja ehkäisee oikosulkuja
  • WD-40:n kyky tarttua metalleihin estää kosteuden pääsyn jopa mikroskooppisen pieniin epätasaisuuksiin
  • Ohuesti levitetty viskoosi kalvo suojaa ruosteelta ja korroosiolta, jopa metallin säännöllisessä käytössä
  • WD-40:n pääkomponentti on erinomainen ja tarttuva viskoosi voiteluaine
  • Koska se ei sisällä silikonia ja levittyy kantaja-aineensa luonteen vuoksi laajasti käsiteltävälle metallipinnalle, WD-40 ei jätä tahmeaa tai rasvaista pintaa ja sitä voidaan siksi levittää runsaasti
  • Smart Straw -malli, jossa suutin on integroitu suutinpäähän tarkkaa annostelua varten vaikeapääsyisissä paikoissa
Tekniset tiedot
  • Lämmönkesto: -45 °C – +148 °C
  • Ei sisällä silikonia tai CFC-yhdisteitä
  • WD-40 ei sisällä hartsia eikä PTFE:tä
Mallit (4)
Narrow your selection
Malli
Anzeigen als Lista Taulukko
Artikkelinumero Malli Hinnat + ALV
5032227495029 100 ml spraytölkki
€ 6,14
(€ 61,38 / l)
sis. ALV€ 6,14
lisäksi € 24,00 postituskulut
907080613700 400 ml spray - Smart Straw
€ 15,25
(€ 38,13 / l)
sis. ALV€ 15,25
lisäksi € 24,00 postituskulut
5032227495005 5 l kanisteri
€ 92,07
(€ 18,41 / l)
sis. ALV€ 92,07
lisäksi € 24,00 postituskulut
907080612401 5 l kanisteri sis. sumuttimen
€ 102,74
(€ 20,55 / l)
sis. ALV€ 102,74
lisäksi € 24,00 postituskulut
Arvioinnit/arvostelut


Yhtään arvostelua ei ole vielä annettu
Hakusanat: wd-40, wd-40 monitoimivoiteluaine, voiteluaine wd-40, wd-40 ruosteenesto, wd-40 puhdistus, wd-40 puhdistusaine, wd-40 metallisuoja, voiteluaine silikoniton, voiteluaine ilman cfc-yhdisteitä, voiteluaine hartsiton, voiteluaine ptfe-vapaa, wd-40 spraytölkki, wd-40 spray, wd-40 smart straw, wd-40 kanisteri 5 litraa, wd-40 sumutin