360°-näkymä
Artikkelinro:
259434083105
Mallivalikoima
| Tyyppi | NOVAX-30 M |
| Liitäntä | 30 mm |
| Siirtomäärä | 5000 l/h |
| Pumppauskorkeus | 15 m |
| Ylikuumenemissuoja | Kyllä |
| Eristyslk. | F |
| Nimellisteho | 800 W |
Käyttöalue
- Keskipakopumppu nesteiden pumppaamiseen työaloilla: maatalous, viininviljely, telakat, puutarhat ja teollisuus
- Pumpattavan nesteen on oltava neutraali ja puhdas tai kiinteitä aineita voidaan max. 0,2-0,5% liuottaa
- Itseimevä, oikealle ja vasemmalle kääntyvä, myös poissaollessa edistää jatkuvaa nesteen virtausta (ilman tai kaasun läsnäollessa)
- Ruostumaton
- Soveltuu öljyille, joiden viskositeetti ei ylitä 4 ENGLER tai 30 CENTISTROKES.
- Optimilämpötila väliaineelle, jolla pumppu toimii hyvin on 35°C. Mekaaninen väliaineen maksimi lämpötila on 60 ° C.
- Liitäntä - Ø 20-50 mm
- Virtalähde - 230 V a.c / 50 Hz
- Kapasiteetti - 420-15000 l / h
- Pyörimissuunta - oikea ja vasen
- Työskentely paine (BEM 20,25,50) - max. 2 bar
- Työpaine - max. 1,2 bar
- Itseimevä - max. 3 m
- Imukorkeus - max. 8 m
- Teho - 0,4-3 HP
- Eristysluokka - B-F
- Tiivisteet - NBR
- Suojaluokka - IP 42
- Laakeri - kuulalaakeri
- Varren materiaali - ruostumaton teräs AISI 304
- Äänitaso - 73 dB (A)
- Jäähdytysjärjestelmä - ilmajäähdytteiset
- Paino - 5-6 kg
EI sovellu hydrauliöljylle!
Mallit (7)
Narrow your selection
Tyyppi
Liitäntä
Siirtomäärä
Pumppauskorkeus
Ylikuumenemissuoja
Eristyslk.
Nimellisteho
Artikkelinro: 259432028055
Mallivalikoima
| Tyyppi | NOVAX-20 M |
| Liitäntä | 20 mm |
| Siirtomäärä | 1700 l/h |
| Pumppauskorkeus | 20 m |
| Ylikuumenemissuoja | Kyllä |
| Eristyslk. | B |
| Nimellisteho | 370 W |
Artikkelinro: 2594790000BP
Mallivalikoima
| Tyyppi | NOVAX-20 M |
| Liitäntä | 1,700 l/h |
| Siirtomäärä | 20 m |
| Pumppauskorkeus | 0,5 HP |
| Ylikuumenemissuoja | 2850 |
| Eristyslk. | B |
| Nimellisteho | 42 |
| 370 W |
Artikkelinro: 2594730000BP
Mallivalikoima
| Tyyppi | NOVAX-25 By-Pass |
| Liitäntä | 2500 l/h |
| Siirtomäärä | 25 m |
| Pumppauskorkeus | JA |
| Ylikuumenemissuoja | B |
| Eristyslk. | 42 |
| Nimellisteho | 460 W |
Artikkelinro: 259433040065
Mallivalikoima
| Tyyppi | NOVAX-25 M |
| Liitäntä | 25 mm |
| Siirtomäärä | 2400 l/h |
| Pumppauskorkeus | 15 m |
| Ylikuumenemissuoja | Kyllä |
| Eristyslk. | B |
| Nimellisteho | 420 W |
Artikkelinro: 259434083105
Mallivalikoima
| Tyyppi | NOVAX-30 M |
| Liitäntä | 30 mm |
| Siirtomäärä | 5000 l/h |
| Pumppauskorkeus | 15 m |
| Ylikuumenemissuoja | Kyllä |
| Eristyslk. | F |
| Nimellisteho | 800 W |
Artikkelinro: 259436108125
Mallivalikoima
| Tyyppi | NOVAX-40 M |
| Liitäntä | 40 mm |
| Siirtomäärä | 6500 l/h |
| Pumppauskorkeus | 15 m |
| Ylikuumenemissuoja | Kyllä |
| Eristyslk. | F |
| Nimellisteho | 1000 W |
Artikkelinro: 259437250305
Mallivalikoima
| Tyyppi | NOVAX-50 M |
| Liitäntä | 50 mm |
| Siirtomäärä | 15000 l/h |
| Pumppauskorkeus | 24 m |
| Ylikuumenemissuoja | Ei |
| Eristyslk. | F |
| Nimellisteho | 2100 W |
Lisävarusteet
Arvioinnit/arvostelut
Kokonaisarvostelut
5.0 - 5.0 tähteä
/
4 arvostelut
Bewertungsübersicht
| 5 tähteä |
|
(4) |
| 4 tähteä |
|
(0) |
| 3 tähteä |
|
(0) |
| 2 tähteä |
|
(0) |
| 1 tähti |
|
(0) |
Positiivisin arvostelu vs. kriittisin arvostelu
Thomas Ott
kiitos paljon, pumppu on jo saapui eilen, ja se voisi olla jo asennettuna.
Kiitos erittäin hyvää palvelua.
Monet terveiset Fichtelgebirgen
Thomas Ott
Kiitos erittäin hyvää palvelua.
Monet terveiset Fichtelgebirgen
Thomas Ott
Asiakkaiden mielipiteitä